Door Areaal Advies

Dagrecreatief onderzoek Leefstijlvinder, Landelijke Data Alliantie (LDA)

Een reuzenrad in een pretpark als een dagrecreatieve activiteit

Binnen ons werkveld zetten wij vaak de Leefstijlvinder in als doelgroepsegmentatiemodel. Als officieel partner van de Leefstijlvinder voeren wij, in samenwerking met Ginder en Sweco, een verdiepend onderzoek uit naar de wensen, behoeften en voorkeuren voor dagrecreatie binnen de zeven leefstijlen.

Dagrecreatie gaat over alle activiteiten die worden ondernomen in de vrije tijd, buiten de eigen levensroutine en zonder overnachting. Denk hierbij aan activiteiten binnen de eigen woonplaats die iedere dag kunnen plaatsvinden, zoals een bezoek aan een pretpark, recreatief winkelen of een escape room.

We onderzoeken welke categorieën dagrecreatie door de verschillende leefstijlen wordt bezocht en welke specifieke voorzieningen, voorkeuren en beweegredenen hierbij doorslaggevend zijn.

Onze aanpak? Het combineren van onze specialistische kennis van de Leefstijlvinder met praktijkkennis. Aan de hand van een vragenlijst analyseren we de specifieke voorkeuren en wensen per leefstijl.

Het resultaat? In november verwachten we de oplevering van een visueel aantrekkelijke toolkit. Deze toolkit kan gratis door alle gebruikers van de Leefstijlvinder worden gebruikt. Ook presenteren wij de resultaten tijdens het Leefstijlvinder Live Event op 19 november 2026! Ben jij erbij?

De Leefstijlvinder

De Leefstijlvinder laat zien waar mensen in hun vrije tijd of vakantie behoefte aan hebben. Hieruit komen zeven leefstijlen voort, ieder met zijn/haar eigen psychologische en sociologische kenmerken. Eerder deden de partnerbureaus al soortgelijk onderzoek naar natuurbeleving, cultuur en erfgoed, duurzaamheid en verblijfsrecreatie. Met deze nieuwe toolkit maken we het beeld over het vrijetijdsgedrag nog completer. Wil je inzicht in deze toolkits? Of wil je meer weten over de Leefstijlvinder? Maak dan een gratis account aan bij de Leefstijlvinder.